INTERWENCJE NA WODACH. UTONIĘCIE ORAZ LEKKOMYŚLNI STERNICY

To był kolejny upalny i niestety wymagający interwencji służb weekend na wodach Warmii i Mazur. W powiecie ostródzkim doszło do utonięcia 10-latka. Policyjni wodniacy z Ełku interweniowali wobec nietrzeźwych na jednostkach pływających. Natomiast w powiecie piskim kolejne osoby zostały ukarane za złamanie przepisów dotyczących falowania i sterowania bez wymaganych uprawnień.

Do zakończenia wakacji zostało jeszcze kilkanaście dni. Upalna pogoda, która obecnie nam towarzyszy, sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Pamiętajmy, aby właśnie aktywność nad wodą połączyć z rozwagą – nigdy z brawurą i alkoholem.

Ełk

Złe połączenie wybrało dwóch mężczyzn w powiecie ełckim, którzy w miniony weekend korzystali ze sprzętu pływającego na Jeziorze Ełckim. Jeden z nich, 41-latek z Podlasia, pływał rowerem wodnym mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Drugi zatrzymany, to 36-letni mieszkaniec gminy Ełk, który pływał kajakiem mając 1,7 promila alkoholu w organizmie. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł.

Olsztyn

Tak jak nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie czuwają również nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodami oraz terenami przywodnymi. W miniony weekend policyjni wodniacy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników zorganizowanych nad Jeziorem Ukiel regat. Funkcjonariusze przypominają, że to my sami w pierwszej kolejności jesteśmy odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo. Apelujemy o rozwagę nie tylko podczas wakacyjnych podróży, ale również podczas korzystania z wodnej rekreacji, aby móc cieszyć się beztroskimi chwilami upływających wakacji.

Ostróda

Do najtragiczniejszego zdarzenia na wodach Warmii i Mazur w ten weekend doszło w niedzielę (20.08.2023) w powiecie ostródzkim. Na plaży miejskiej w Kajkowie doszło do utonięcia 10-latka, który przebywał w tym miejscu z grupą swoich rówieśników. Około godz. 15:00 policjanci zostali powiadomieni, że chłopiec został wydobyty nieprzytomny z wody. Mimo przeprowadzonej resuscytacji, życia chłopca nie udało się uratować. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Pisz

Na wodach powiatu piskiego policyjni wodniacy interweniowali wobec osób, które korzystając z jednostek pływających zlekceważyły obowiązujące przepisy. Trzech sterników zostało ukaranych mandatami za załamanie zakazu falowania, a trzech kolejnych za sterowanie jednostkami bez wymaganych uprawnień.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.