JUBILEUSZ 30-LECIA PRACY ZAWODOWEJ I SŁUŻBY W SZEREGACH PSP ASP. SZTAB. MIECZYSŁAWA ŚWIDCZUKA

Aspirant sztabowy Mieczysław Świdczuk 22 lutego obchodził jubileusz 30-lecia pracy zawodowej i służby w Państwowej Straży Pożarnej.

Tego dnia bryg. Tomasz Ostrowski Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie złożył w imieniu własnym oraz wszystkich pracowników komendy gratulacje i wyrazy uznania jubilatowi.

Asp. sztab. Mieczysław Świdczuk służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1999 roku. Przez pierwsze osiem lat pracował w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Ostródzie. Stale podnosił swoje kwalifikacje zawodowe. Ukończył między innymi Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu. Od pierwszych lat służby jest członkiem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Ostróda”, a od 2010 roku jej dowódcą. Brał udział między innymi w trudnej, długotrwałej akcji poszukiwawczej po „białym szkwale”, na „wielkich jeziorach mazurskich”. W uznaniu poświęcenia i profesjonalizmu po tej akcji, Komendant Główny PSP ówczesnego mł. asp. Mieczysława Świdczuka awansował nagrodowo na stopień aspiranta. Od 2007 roku pełni służbę w KP PSP Ostróda w sekcji kwatermistrzowsko – technicznej, której od blisko dziesięciu lat jest kierownikiem.

Wielokrotnie reprezentował KP PSP Ostróda w sporcie pożarniczym. Jest czynnym reprezentantem ostródzkiej komendy w siatkówce. Drużyna siatkarska w składzie z jubilatem kilkukrotnie zdobyła wicemistrzostwo województwa. Asp. sztab. Mieczysław Świdczuk został odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę. Minister SWiA odznaczył go Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej. Ponadto wyróżniony Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

opracowanie i zdjęcia: kpt. Grzegorz Różański

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.