KIEROWAŁ BEZ UPRAWNIEŃ – ,,WPADŁ”, BO PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ

Policjanci ostródzkiej drogówki w codziennej służbie prowadzą kontrole prędkości z jaką poruszają się kierowcy po drogach regionu. W poniedziałek na S7 zatrzymany został 26-letni kierujący mercedesem, który przekroczył prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że nie posiada również uprawnień do kierowania. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Grozi mu kara wysokiej grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W poniedziałek (08.04.2024r.) około godziny 22:00 na drodze S7 na wysokości Ostródy, policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali kierowcę mercedesa z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości. Pomiar prędkości wykazał 153 km/h.

Za kierownicą mercedesa znajdował się 26-letni mężczyzna. W trakcie kontroli okazało się, że nadmierna prędkość to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz sprawą 26-letniego kierowcy zajmie się sąd.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjant obligatoryjnie kieruje wniosek o ukaranie do sądu wobec osoby, która zdecydowała się kierować pojazdem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Następnie Sąd rozpoznający sprawę może nałożyć grzywnę nawet do 30.000 złotych. Obligatoryjnie orzeka również środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdu na okres od 6 miesięcy nawet do 3 lat.

KPP Ostróda/zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.