KIEROWCA CIĘŻARÓWKI, OSOBÓWKI I MOTOROWERZYSTA – NIETRZEŹWI KIEROWCY WYELIMINOWANI Z DRÓG REGIONU

Nietrzeźwy kierowca to poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo nieustannych apeli policjantów na drogach powiatu wciąż nie brakuje kierowców, którzy świadomie decydują się wsiąść za kierownicę pojazdu pomimo uprzednio spożytego alkoholu.

We wtorek (28.05.2024r.) około 6:00 na ul. Mickiewicza w Morągu patrol Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego miejscowego Komisariatu zatrzymał do kontroli kierującego osobowym volkswagenem. Badanie alkomatem wykazało, że 47-letni mężczyzna kierował w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wyniósł ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 47-latka oraz sporządzili niezbędną dokumentację celem przekazania sprawy do sądu.

Tego samego dnia po godzinie 12:00 w miejscowości Boguchwały w gminie Miłakowo policjanci zatrzymali do kontroli motorowerzystę, który jak się okazało również nie powinien znajdować się za kierownicą pojazdu. Badanie alkomatem wykazało, że 43-latek kierował mając w swoim organizmie ponad 1 promil alkoholu.

W środę (29.05.2024r.) o godzinie 7:00 na ul. 11-go listopada w Ostródzie, policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu ciężarowego. W tym przypadku 46-latek kierował ciężarowym Volvo znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny oraz sporządzili dokumentację procesową celem skierowania sprawy do sądu.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie samych ale również dla innych uczestników ruchu drogowego, dlatego eliminowanie takich zachowań jest jednym z priorytetów każdego policjanta.

Policjanci apelują !

Jeżeli posiadamy podejrzenia, że inny kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu lub innych środków odurzających – nie zwlekajmy i poinformujmy o tym policję! Policja sprawdza każdy taki sygnał.

Bezpieczeństwo na drodze to Nasza wspólna sprawa!

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.