KILKUNASTU POLICJANTÓW SZUKAŁO DWÓCH NASTOLATEK

Kilkunastu policjantów z Morąga minionej nocy szukało dwóch nastolatek, które wieczorem zniknęły z placówki opiekuńczej, w której przebywały. 14 i 17-latka zostały znalezione przez funkcjonariuszy rano, gdy pojawiły się w bibliotece, by skorzystać z Internetu. Dziewczyny zostały przekazane pod opiekę wychowawców.

Wczoraj po godzinie 21.00 policjanci z Morąga zostali powiadomieni o zaginięciu dwóch nastolatek, przebywających na terenie jednej z placówek opiekuńczych. Do poszukiwań natychmiast zaangażowano kilkunastu policjantów, którzy krok po kroku do późnych godzin nocnych przeszukiwali teren miasta i okolic. Nie natrafiono jednak na żaden ślad dziewcząt. Rano funkcjonariusze kontynuujący poszukiwania pojechali do biblioteki miejskiej, gdzie jest dostęp do internetu i niejednokrotnie przychodzi tam młodzież.

Przeczucia policjantów, że dziewczyny mogą tam być, potwierdziły się. Nastolatki całe i zdrowe zostały przewiezione do komisariatu, skąd zostaną przekazane pod opiekę wychowawców.

Tylko od początku 2016 roku policjanci z Morąga aż 24 razy poszukiwali nastolatków, którzy nagle zniknęli. W większości przypadków były to, tak jak tym razem, ucieczki z placówek opiekuńczych.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.