KOLIZJA NA PLACU TYSIĄCLECIA

Wczoraj na Placu Tysiąclecia w Ostródzie doszło do potrącenia jadącej na rowerze ośmiolatki. W wyniku zdarzenia dziewczynka została przewieziona do szpitala na badania.

W czwartek (11.05.23) w Ostródzie na skrzyżowaniu Placu Tysiąclecia z ul. E. Kowcza, 30-letnia kierująca samochodem osobowym marki Opel Corsa nie ustąpiła znajdującej się pod opieką ojca jadącej bezpośrednio za nim rowerem 9 letniej dziewczynce, w wyniku czego doszło do potrącenia małoletniej. Na skutek potrącenia doznała ona ogólnych potłuczeń. W związku z powyższym kierującą rowerem przetransportowano do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. W chwili zdarzenia kierująca samochodem była trzeźwa. Ostatecznie zdarzenie zostało zakwalifikowane przez policjantów jako kolizja drogowa. Za spowodowanie tego zdarzenia na kierującą samochodem osobowym nałożono mandat karny.

Przypominamy

Dzieci poniżej 10-tego roku życia mogą poruszać się na rowerze jedynie pod opieką osoby dorosłej. Dziecko w wieku do 7 lat może być przewożone na rowerze, pod warunkiem, że jest ono umieszczone na dodatkowym siodełku zapewniającym bezpieczną jazdę. Dozwolone jest przewożenie dziecka w przyczepie rowerowej.

Zwiększ swoje bezpieczeństwo poprzez jazdę w kasku rowerowym.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.