PODCZAS KONCERTU W AMFITEATRZE DWÓCH NIEZNANYCH MĘŻCZYZN UPROWADZIŁO PIĘCIU PRACOWNIKÓW

Dzisiaj o godzinie 10.00 policjanci otrzymali informację, że podczas koncertu odbywającego się na terenie amfiteatru w Ostródzie wtargnęło tam 2 nieznanych mężczyzn. Uprowadzili oni pięciu pracowników, a następnie zamknęli się w jednym z pomieszczeń. Natychmiast po potwierdzeniu tej informacji policjanci przystąpili do ewakuacji uczestników pozostających na widowni. Po przeprowadzonej ewakuacji ostródzka Nieetatowa Grupa do Zadań Specjalnych przystąpiła do działań. Agresywni mężczyźni zostali obezwładnieni i wyprowadzeni z terenu obiektu, a poszkodowanym natychmiast została udzielona pomoc. Później do akcji wkroczyła Straż Pożarna, ponieważ na terenie amfiteatru zostało ujawnione zadymienie pomieszczeń.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia zorganizowane przez Starostwo i Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Ostródzie. Policjanci biorąc udział w tych działaniach po raz kolejny doskonalili swoje umiejętności postępowania i realizowania obowiązujących procedur i współpracy z innymi służbami.

W kolejno postępujących po sobie epizodach scenariusza ćwiczeń sprawdzano czy w trudnych sytuacjach wymagających właściwych reakcji policja, straż pożarna  i ratownicy medyczni są w stanie w odpowiedni sposób reagować i współpracować.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.