KRADLI AKUMULATORY ZASILAJĄCE SYGNALIZACJĘ ŚWIETLNĄ

Mężczyźni w wieku 21-22 lat zatrzymani przez policjantów z Morąga włamywali się do skrzynek sygnalizacji oświetleniowej przy remontowanej drodze i kradli akumulatory zasilające drogowe urządzenia ostrzegawcze.

Od kilku tygodni trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 519 na odcinku Morąg – Małdyty. Na długości 14 kilometrów wykonywane są prace drogowe, w wyniku których w kilku miejscach wprowadzono urządzenia ostrzegające sterowane sygnalizacją świetlną. To właśnie sygnalizatory, a dokładniej umieszczone w nich akumulatory, stały się obiektem zainteresowania złodziei.

W okresie ostatnich kilku tygodni pod osłoną nocy zostały skradzione dwa takie akumulatory, których wartość została wyceniona na blisko 3 tysiące złotych.

13 sierpnia policjanci z Morąga ustalili i zatrzymali sprawców tych przestępstw. Okazali się nimi dwaj 21-latkowie oraz starszy o rok od nich kolega. Są to mieszkańcy województwa pomorskiego. Mężczyźni zostali zatrzymani podczas kolejnej próby kradzieży.

Wszystkim zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty w tej sprawie. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie szczegóły tych zdarzeń. Do tego czasu mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.