„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ” PODCZAS DNI OSTRÓDY 2022

6 sierpnia 2022 roku w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wraz z policjantami OPP KWP w Olsztynie promowali bezpieczny wypoczynek nad akwenami wodnymi.

6 sierpnia 2022 roku w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” podczas trwających Dni Ostródy 2022 funkcjonariusze promowali bezpieczny sposób wypoczywania nad jeziorami oraz zasady bezpieczeństwa związane z korzystaniem z akwenów wodnych. W ramach akcji policyjni motorowodniacy przygotowali dla przybyłych na nabrzeże jeziora Drwęckiego specjalne pokazy składające się z pozorowanych ale występujących w codziennej służbie zdarzeń związanych z udzielaniem pomocy osobom poszkodowanym. Wykorzystanie łodzi patrolowo-interwencyjnej w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa osób korzystających z akwenów wodnych to jeden z elementów przeprowadzonej dziś prezentacji. Ponadto można było zobaczyć dość spektakularny pokaz z zatrzymaniem osoby podejmującej próbę ucieczki przed policjantami po jej uprzednim wskoczeniu do wody ze znacznej wysokości.
Na skwerze niedaleko nabrzeża rozmieszczone zostały namioty profilaktyczne gdzie ostródzkie policjantki omawiały z dziećmi podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące nad wodą. Zwracały one szczególną uwagę na zagrożenia, z którymi mogą spotkać się w czasie przebywania w pobliżu akwenów, zarówno na plaży jak i w wodzie. Omówiono podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Zaprezentowano sprzęt ratunkowy. Dzieci aktywnie zdobywały wiedzę poprzez przygotowane konkursy i zabawy. Najmłodsi wykazywali się dużym zaangażowaniem i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Odwiedzający policyjne stoisko mieli również możliwość zapoznać się z poszczególnymi jednostkami broni palnej użytkowanymi przez polską Policję, a także obejrzeć motocykle ruchu drogowego czy terenowy radiowóz.
Czynnie w dzisiejsze działania włączyła się również sekcja Ratownictwa i Sportów Wodnych Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY udzielając wsparcia technicznego oraz osobowego przy stanowisku instruktażowym z zakresu pierwszej pomocy.
Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem mieszkańców oraz turystów.
Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.