MAJÓWKA NA DROGACH REGIONU. TRZY OSOBY NIE ŻYJĄ. MULTUM ZŁAPANYCH PIJAKÓW

Za nami pierwsze 3 dni policyjnych działań dotyczących długiego weekendu majowego. Niestety, w statystykach nie obyło się bez tragicznych zdarzeń. W wypadkach zginęły 3 osoby. Na drogach nie zabrakło też pijanych kierowców i rowerzystów.

 Ostróda:
W sobotę około godziny 17:30 w jednej z miejscowości w gminie Małdyty jeden z kierowców zauważył jadącego opla, którego sposób jazdy wskazywał na to, że osoba siedząca za kierownicą może znajdować się pod wpływem alkoholu. Świadek zatrzymał auto, uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę i wezwał na miejsce policjantów. Zatrzymany 58-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Przed sądem tłumaczyć się będzie również 22- letni mieszkaniec Łukty, który pijany jeździł skuterem po jednej z miejscowości w gminie. Młody kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna.

Iława:

Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany po tym jak na łuku drogi wjechał w ogrodzenie. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 25 – latek kierował osobową kią mając 2,8 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że mieszkaniec gminy Iława nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Natomiast 26-latek kierując oplem nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego wypadł z drogi na remontowanym odcinku. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania samochodem, a pojazd nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC. Policjanci ustalili, że 26 – latek kierował oplem mając 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi.

Lidzbark

Około godziny 13.15 dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej nr 544 doszło do potrącenia osoby pieszej. Wypadek miał miejsce na trasie Lidzbark-Brodnica, na wysokości miejscowości Wlewsk (gm. Lidzbark).
Niestety, potrącona 35-letnia mieszkanka gminy Lidzbark zmarła na miejscu.
Kierowca BMW był trzeźwy. Pobrano mu krew do dalszych badań. Policja w Działdowie pod nadzorem miejscowej prokuratury wyjaśnia przyczyny tego zdarzenia.

27.04.2018 r.

Gołdap:

W piątek o godzinie 17:10 dyżurny gołdapskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 65 pomiędzy przejściem granicznym, a ul. Gumbińską w Gołdapi. 29-letni kierowca na prostym odcinku drogi z nieznanych przyczyn dachował samochodem osobowym. Niestety, pomimo akcji reanimacyjnej nie udało się przywrócić funkcji życiowych 40-letniemu pasażerowi. Mężczyzna zmarł. Kierowca został przebadany na obecność alkoholu w organizmie, 29-letni mieszkaniec gminy Gołdap był trzeźwy.

Giżycko:

Za zbyt szybką jazdę grożą mandaty, punkty karne i utrata prawa jazdy. Tym razem przekonał się o tym kierowca vw caddy, który został zatrzymany na DK 63 w miejscowości Konopki Wielkie gm. Miłki. 44-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego przez teren zabudowany pędził z prędkością 106 km/h.

Kolejna kontrola miała miejsce także na DK 63 w miejscowości Konopki Wielkie i także w tym przypadku zatrzymanym okazał się kierujący vw caddy. 50-letni mieszkaniec Pisza jechał z prędkością 103 km/h na ograniczeniu do 50 km/h.

Kierowcy przyjęli mandat karny w wysokości 400 złotych, 10 pkt. karnych i za pokwitowaniem oddali funkcjonariuszom swoje prawa jazdy.

Mrągowo:

W piątek tuż przed godziną 09:00 w miejscowości Nawiady w gminie Piecki patrol policji zauważył jadącego rowerzystę, którego sposób jazdy pozostawiał wiele do życzenia. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę jednośladu, żeby wyjaśnić przyczynę takiego zachowania. Jak się okazało przyczyną był spożyty wcześniej alkohol. Wynik badania wykazał w organizmie mężczyzny blisko 1,5 promila alkoholu. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości 48- letni mieszkaniec gm. Piecki został ukarany mandatem karnym.

Podobne konsekwencje spotkały 51 – letniego mieszkańca gminy Mrągowo, który będąc w stanie nietrzeźwości jechał rowerem ulicami miasta. Mężczyznę zatrzymał policjant, który już był po służbie. Funkcjonariusza zaniepokoił sposób w jaki rowerzysta poruszał się na rowerze. Jak się później okazało, przyczyną niecodziennej techniki jazdy również był stan nietrzeźwości rowerzysty. 51 – latek miał w organizmie promil alkoholu.

28.04.2018 r.

Szczytno:

W sobotnie przedpołudnie szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło na trasie Szczytno-Sasek Mały. Wstępnie funkcjonariusze ustalili, że 30-letni kierowca bmw z nieokreślonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W pojeździe oprócz kierującego była jeszcze 16-letnia pasażerka. W wyniku uderzenia pojazdu, obydwoje doznali obrażeń ciała. Kierowca i pasażerka zostali przetransportowani do szpitali. Niestety, 16-latka na skutek odniesionych obrażeń zmarła. Dodatkowo wyszło na jaw, że 30-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Ełk:

W sobotę wieczorem dzielnicowi z Prostek postanowili zatrzymać do kontroli kierującego samochodem marki Alfa Romeo. W tym celu użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca uciekł. Po pewnym czasie porzucił pojazd i uciekał pieszo. Policjanci ustalili właściciela samochodu. Zastali go na działce rekreacyjnej. 24-letni mieszkaniec Ełku przyznał się, że kierował autem. Po sprawdzeniu danych osobowych w systemach informatycznych okazało się, że 24-latek decyzją starosty powiatowego w Ełku ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami z uwagi na przekroczony limit punktów. Mężczyzna jeszcze wczoraj (29.04.18 r) usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Lidzbark Warmiński:

Około godziny 20:00 na trasie Mingajny-Kaszuny policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 26-latka, który kierował oplem. Jak się okazało kierujący miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. To nie jedyne przewinienie 26-latka. Po sprawdzeniu danych osobowych w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktywny 4-letni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący do września 2021 roku. Mężczyzna miał zatrzymane uprawnienia właśnie za kierowanie samochodem po alkoholu. Teraz za złamanie zakazu kierujący odpowie przed sądem.

29.04.2018 r.

Ełk:

Kierujący hondą stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze gdzie uderzył w zaparkowane samochody, a następnie wjechał na chodnik i potrącił jadącą na rolkach 11-letnią dziewczynkę, która była w towarzystwie swego ojca. Dziecko z obrażeniami głowy, w stanie ciężkim zostało przewiezione do szpitala w Ełku, a stamtąd do szpitala w Białymstoku.

Policjanci ustalili, że sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia do swojego miejsca zamieszkania. Tam policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę.

W rozmowie z policjantami 25-latek przyznał, że to on kierował hondą. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1 promil w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

Pisz:

W niedzielę kilka minut po godzinie 15:00 w miejscowości Snopki patrol drogówki zatrzymał skodę. Po otwarciu drzwi funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że kierowca jest pijany. Okazało się, że 35-latek ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W trakcie sprawdzania danych osobowych kierującego w policyjnych systemach informatycznych funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten prowadził pojazd pomimo zakazu. Miał on bowiem orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów od 2013 roku do 2023 roku. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Mrągowo:

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w niedzielę. Policjanci mrągowskiej drogówki zatrzymali kolejnych nietrzeźwych motorowerzystów, którzy jak się później okazało byli braćmi. Pierwszy motorowerzysta został zatrzymany do kontroli drogowej w Mrągowie około godziny 16.30. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie 48-latka ponad 1,5 promila alkoholu. Dwie godziny później w ręce mrągowskich policjantów wpadł jego młodszy brat, który także kierował motorowerem i także w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w organizmie 46-latka ponad 0,5 promila alkoholu. Teraz odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

30.04.2018 r.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.