MAMY WIOSNĘ… POLICJA WSIADA NA MOTORY

Wiosenna pogoda sprawiła, że na drogach naszego powiatu widać coraz więcej motocyklistów. W sezonie policjanci również wykorzystują ten środek transportu. Mimo posiadanego doświadczenia, wciąż podnoszą swoje umiejętności, by dbać o bezpieczeństwo mieszkańców na najwyższym poziomie.

Dodatnie temperatury i słoneczna pogoda zachęciła motocyklistów do wyprowadzenia swoich maszyn z garaży i wyjechania na trasy naszego powiatu. Policjanci ostródzkiej drogówki również przygotowują się do sezonu motocyklowego. Mimo posiadanego doświadczenia wciąż podnoszą swoje umiejętności.

Podczas codziennej służby to nie prędkość z jaką poruszamy się na motocyklach służbowych ma znaczenie, a szybkie i sprawne manewry, które musimy wykonywać. Mowa tu o na przykład szybkim zawróceniu czy omijaniu różnego rodzaju przeszkód. Właśnie dlatego przed rozpoczęciem każdego sezonu ćwiczymy wszelkiego rodzaju slalomy i „ósemki”. Nasze motocykle ważą po około 300 kg. Manewrowanie takimi maszynami wcale nie jest proste i wymaga doświadczenia i odpowiednich umiejętności.

Jak co roku funkcjonariusze apelują również o wyobraźnię i zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach. Niestety jak wynika z obserwacji niektórych za bardzo ponosi wyobraźnia, a raczej jej brak. Skutkiem brawury są tragiczne zdarzenia drogowe, podczas których wina niejednokrotnie leży po obu stronach. Różnica polega jednak na tym, że to właśnie kierowca jednośladu jest zawsze na straconej pozycji. Nawet jeśli nie jest sprawcą zdarzenia drogowego, to właśnie jego obrażenia mogą być najcięższe. W sytuacjach kryzysowych na drodze, motocyklista zdany jest przede wszystkim na umiejętności jakie posiada.

Funkcjonariusze z ostródzkiej drogówki zwracają się do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę oraz o stosowanie zasad ruchu drogowego. Kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania, wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego dlatego tolerujmy się na wzajem, nie przekraczajmy prędkości, zadbajmy o odblaski aby być bardziej widocznym, patrzmy w lusterka, nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu. Przestrzeganie tych podstawowych zasad bezpieczeństwa na pewno przyniesie nam wiele frajdy i emocji z przejechanych kilometrów podczas tegorocznego sezonu motocyklowego

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.