MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TRZEŹWOŚCI W POWIECIE OSTRÓDZKIM

Ostródzcy policjanci systematycznie prowadzą badania stanu trzeźwości kierowców na drogach regionu. W poniedziałek (15.04.2024r.) w Międzynarodowy Dzień Trzeźwości na ponad 200 przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze nie ujawnili żadnego nieodpowiedzialnego kierowcy!

Alkohol jest substancją psychoaktywną – oznacza to, że oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, a więc powoduje zmiany nastroju, niepoprawnej oceny rzeczywistości, zaburzenia koordynacji ruchowej i mowy. Nawet najmniejsza dawka alkoholu może mieć wpływ na nasze zachowanie – będąc kierowcą pojazdu musimy być zawsze szczególnie skoncentrowani i odpowiednio reagować na każdą sytuacje.

W poniedziałek (15.04.2024r.) w Międzynarodowy Dzień Trzeźwości oprócz kontroli stanu trzeźwości policjanci wręczali kierowcom również drobne upominki w postaci zapachów do samochodów oraz broszur i ulotek zawierających treści związanych z konsekwencjami jazdy na ,,podwójnym gazie’’.

 

Policjanci apelują!

Nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym!

Jeśli zauważysz kierowcę, który wsiadł za kierownicę pojazdu po uprzednio spożytym alkoholu – zareaguj! Powiadom Policję – Zapobiegnij tragedii!

 

Policjanci przypominają, że w Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie, Komisariacie Policji w Morągu i Posterunkach Policji istnieje nieodpłatna możliwość sprawdzenia swojego stanu trzeźwości.

 

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.