MORĄG: POLICYJNE DZIAŁANIA „BEZPIECZNE MIASTO I GMINA MORĄG, MAŁDYTY I MIŁAKOWO

W miniony piątek ostródzcy policjanci przeprowadzili działania pn. „Bezpieczne miasto i gmina Morąg, Małdyty i Miłakowo” ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz przestrzeganie porządku publicznego. W akcji wzięło udział 50 funkcjonariuszy.

Bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu to priorytet policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. W miniony piątek funkcjonariusze przeprowadzili działania pn. „Bezpieczne miasto i gmina Morąg, Małdyty i Miłakowo”. Akcja ukierunkowana była przede wszystkim na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zapewnienie ładu i porządku publicznego.

W działaniach wzięło udział 50 funkcjonariuszy. Wśród nich znaleźli się również mundurowi odbywający adaptację zawodową w ostródzkiej komendzie.

Akcja rozpoczęła się odprawą w Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie. Wówczas policjantom zostały przydzielone zadania oraz rejony służbowe. Następnie kolumna radiowozów ruszyła w kierunku Morąga, Małdyt i Miłakowa.

W trakcie 4 godzin trwania działań policjanci skontrolowali blisko 70 pojazdów. Zwracali uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierowców oraz prędkość z jaką się poruszają. Sprawdzali również stan techniczny pojazdów oraz ich wyposażenie. Oprócz bezpieczeństwa w ruchu drogowym swoją uwagę funkcjonariusze skupiali również na porządku publicznym. Policjanci patrolując podległe im rejony sprawdzali, czy nie dochodzi tam do przestępstw i wykroczeń uciążliwych społecznie takich jak zakłócanie porządku publicznego, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych czy niszczenie mienia.

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.