MOTOCYKLISTA SIĘ NIE POPISAŁ

Wykroczenia popełniane przez kierowców w ruchu drogowym skutkują nie tylko dotkliwymi konsekwencjami finansowymi i punktami karnymi ale również utratą prawa jazdy. Zbyt szybka jazda jest poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Przekroczenie dozwolonej prędkości w przedziale od 51 km/h do 60 hm/h skutkuje wysokim mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz przypisaniem do konta kierującego 13 punktów karnych. W polskim prawie występuje tzw. recydywa. Występuje wtedy, kiedy kierowca popełni po raz drugi wykroczenie drogowe z tej samej grupy – w okresie 2 lat. W takim przypadku mandat karny dwukrotnie wzrasta. Dodatkowe konsekwencje to utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy, jeżeli przekroczenie prędkości nastąpiło w obszarze zabudowanym.

Takie konsekwencje poniesie 26-letni motocyklista, który w poniedziałek (17.06.2024r.) został zatrzymany przez patrol ostródzkiej drogówki w jednej z miejscowości na terenie powiatu ostródzkiego. Mężczyzna nie zastosował się do ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym gdzie poruszał się z prędkością 103 km/h. W wyniku popełnionego wykroczenia utracił swoje uprawnienia na okres 3 miesięcy.

Policjanci przypominają!

Jeżeli kierowca, który posiada zatrzymane prawo jazdy będzie w dalszym ciągu wsiadać za kierownicę to okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony nawet do 6 miesięcy. Z kolei ponowne zatrzymanie przez policję, będzie wiązało się z cofnięciem uprawnień do kierowania – w konsekwencji do ponownego podejścia do egzaminu.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.