NA DROGACH POWIATU WCIĄŻ NIE BRAKUJE NIEODPOWIEDZIALNYCH KIEROWCÓW

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 56 letniemu kierowcy volkswagena, który kierował pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Dzisiaj w nocy (04.08.2023 r.) na terenie miasta Morąg policjanci miejscowego Komisariatu Policji zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Kierowcą okazał się być 56 letni mężczyzna.

Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma o wiele więcej na sumieniu. Funkcjonariusze wyczuli od kierowcy alkohol. Przeprowadzono badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że kierowca volkswagena znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie dwóch promili alkoholu w jego organizmie.

W trakcie kontroli okazało się również, że kierowca nie posiada również uprawnień do kierowania.

Funkcjonariusze sporządzili niezbędną dokumentację procesową. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Przypominamy ! Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi !

Jeżeli posiadamy podejrzenia, że inny kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu lub innych środków odurzających – nie zwlekajmy i poinformujmy o tym policję ! Policja sprawdza każdy taki sygnał.

Bezpieczeństwo na drodze to Nasza wspólna sprawa !

(pś)

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.