NADMIERNA PRĘDKOŚĆ POWODEM KONTROLI DROGOWEJ. KIEROWAŁ SAMOCHODEM WBREW SĄDOWEMU ZAKAZOWI

Policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali 27-letniego kierowcę audi z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że kierował on pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

W poniedziałek (22.01.2024 r.) zgodnie z zadaniami do służby patrol ruchu drogowego dokonywał pomiaru prędkości w miejscowości Lubajny w gminie Ostróda. Z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości został zatrzymany do kontroli kierowca audi. Podczas sprawdzenia tożsamości funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada prawomocny orzeczony przez Sąd Rejonowy w Gdańsku zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz 27-latek ponownie odpowie przed sądem.

Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego kierowca popełnia przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów, wówczas, gdy zakaz prowadzenia pojazdów jest prawomocny, a kierowca pomimo tego nadal kieruje samochodem.

KPP Ostróda/zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.