NADMIERNA PRĘDKOŚĆ POWODEM KONTROLI PRZEZ OSTRÓDZKĄ GRUPĘ SPEED

Zadaniem grupy speed jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach i eliminowanie z ruchu kierowców naruszających przepisy drogowe. Najczęstszym naruszeniem jest przekroczenie prędkości. Policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania mężczyźnie, który poruszał się swoim pojazdem w terenie zabudowanym o 53 km/h za szybko.

Wielu kierowców zapomina o konsekwencjach szybkiej jazdy. To właśnie nadmierna prędkość jest powodem wielu wypadków drogowych. Brawura, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze czy też agresywne zachowanie wobec innych uczestników ruchu – przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Wczoraj (15.11.2023 r.) około godziny 16:00 przez miejscowość Stębark kierowca osobowego renault jechał o 53 km/h za szybko. Mężczyzna z tego właśnie powodu został zatrzymany przez ostródzką grupę speed, która zarejestrowała tę prędkość. 23 latek za swój pośpiech został ukarany wysokim mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz przypisaniem do jego konta 13 punktów karnych. Prawo jazdy zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy.

Warto jednak pamiętać, że jeżeli taka osoba będzie w dalszym ciągu wsiadać za kierownicę to okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony nawet do 6 miesięcy. Z kolei ponowne zatrzymanie, będzie wiązało się z cofnięciem uprawnień do kierowania, a w konsekwencji do ponownego podejścia do egzaminu.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze.

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.