NIE DLA HEJTU I CYBERPRZEMOCY

Cyberprzemoc, hejt w internecie, demoralizacja, odpowiedzialność prawna – to tematy poruszone na prelekcjach przeprowadzonych przez policjantki z ostródzkiej jednostki policji z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostródzie. Policjantki uświadamiały uczniom, że cyberprzemoc jest przestępstwem a jej przejawy należy zgłaszać organom ścigania.

Wizyty w szkołach to doskonały czas do tego aby wyjaśnić uczniom podstawowe zagadnienia dotyczące nieletnich.

Co to jest czyn karalny? Co oznacza demoralizacja? Policjantki na spotkaniu przekazały uczniom najważniejsze informacje związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich w przypadku zaistnienia konfliktu z prawem.

W poniedziałek (27.05.2024r.) na spotkaniu z uczniami w Szkole Podstawowej nr 3 w Ostródzie, policjantki podkreślały jak ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo w sieci. Młodzież została zapoznana z formami cyberprzemocy oraz procedurą postępowania w przypadku dotknięcia tym zjawiskiem. Pojawiły się refleksje, wnioski i pytania. Część spotkania poświęcona została również zjawisku agresji w sieci. Jaka jest granica pomiędzy wyrażaniem własnej opinii a obrażaniem? Funkcjonariuszki zwróciły uwagę publikację zdjęć i filmów. Apelowały aby robić to z pełną rozwagą i odpowiedzialnością, ponieważ z sieci ciężko jest się pozbyć niechcianych treści.

Na koniec spotkania policjantki wręczyły dzieciom elementy odblaskowe – tłumacząc, że bez względu na porę dnia i roku należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz o elementach odblaskowych.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.