NIE MIAŁA SIŁY WRÓCIĆ DO BRZEGU… ZAUWAŻYLI JĄ WODNIACY Z MAŁDYT

W niedzielę (30.06.2024r.) na jeziorze Narie wodniacy z Posterunku Policji w Małdytach pełnili służbę patrolując akwen. Warunki pogodowe były zmienne tego dnia, a nagłe porywy wiatru stanowiły zagrożenie dla korzystających ze sprzętów pływających.

Policjanci w czasie patrolu zauważyli leżący na lustrze wody żagiel. Gdy podpłynęli bliżej okazało się, że w wodzie znajduje się młoda kobieta, która nie posiadała wystarczająco sił aby samodzielnie wrócić na brzeg. Dodatkowo jej sytuację pogorszyły niesprzyjające warunki atmosferyczne w postaci silnego wiatru i tworzących się wysokich fal, które wyniosły kobietę prawie 500 metrów od brzegu. Funkcjonariusze natychmiast wydobyli kobietę z wody, udzielając jej pomocy. Policyjną łodzią została przetransportowana na ląd. Dzięki policjantom to zdarzenie miało szczęśliwe zakończenie.

Niedzielne załamanie pogody spowodowało, że patrole wodne wielokrotnie interweniowały udzielając pomocy użytkownikom wszelkich jednostek pływających, właśnie ze względu na problemy z powrotem na ląd. Służby odnotowały również zgłoszenia o niepokojących elementach dryfujących po jeziorach. Na szczęście żadna kolejna interwencja nie potwierdziła zagrożenia dla życia lub zdrowia człowieka.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.