NIE ZABRAKŁO W WEEKEND KIERUJĄCYCH, CO LUBIĄ SOBIE GOLNĄĆ

Komenda Powiatowa w Ostródzie  podsumowuje weekend na lokalnych drogach.

W piątek (15.09.2023r.) policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło w Ostródzie przy ul. Mickiewicza. Według ustaleń policjantów wynika, że 55 letnia kierująca hondą nie zachowała bezpiecznej odległości od samochodu poprzedzającego, którym poruszała się 28 letnia kierująca oplem, w wyniku czego doszło do zderzenia.

Tego samego dnia w miejscowości Liksajny w gm. Miłomłyn, funkcjonariusze ostródzkiej jednostki policji, dokonali zatrzymania kierującego samochodem osobowym marki volkswagen. W trakcie kontroli okazało się, że 33 letni mężczyzna nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci sporządzili niezbędną dokumentację do skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Również w piątek w miejscowości Zajezierze w gm. Małdyty policjanci z ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli 55 latka, który kierował rowerem, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie jednego promila alkoholu w jego organizmie. Zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami taka przejażdżka będzie kosztować. Funkcjonariusze nałożyli na cyklistę mandat karny w wysokości 2500 złotych.

W niedzielę (17.09.2023r.) w Ostródzie na ul. Mickiewicza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Jak się okazało 20 latek kierował będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 1 promila alkoholu w jego organizmie. Prawo jazdy mężczyzny zostało zatrzymane a pojazd przekazany osobie wskazanej. Funkcjonariusze sporządzili niezbędną dokumentację celem przekazania sprawy do sądu.

Tego samego dnia policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, do którego doszło na drodze S7 na wysokości miejscowości Piławki. Doszło samozapłonu pojazdu marki Land Rover. Samochodem podróżowały dwie osoby, które o własnych siłach opuściły pojazd i nie wymagały hospitalizacji. W trakcie gaszenia pożaru pojazdu ruch drogowy był zablokowany.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.