NIETRZEŹWY, KIEROWAŁ CIĘŻARÓWKĄ I CHCIAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW

Mając prawie 1 promil alkoholu prowadził ciężarówkę, a kiedy został zatrzymany, próbując uniknąć odpowiedzialności karnej chciał przekupić policjantów.

53-latek odpowie teraz nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ale także za próbę wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną.
Do zatrzymania doszło dzisiaj rano. Policjanci ruchu drogowego patrolując krajową „siódemkę” postanowili zatrzymać do kontroli drogowej ciężarówkę. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że ma prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Podczas dalszych czynności 53-latek próbował wręczyć policjantom korzyść majątkową. Najprawdopodobniej myślał, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności karnej. Policjanci pieniędzy nie przyjęli, zatrzymali banknoty jako dowód rzeczowy, a o całym zdarzeniu powiadomili dyżurnego ostródzkiej policji. 53-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.
Mężczyzna odpowie teraz nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ale także za próbę wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.