NIETRZEŹWY KIEROWCA ZATRZYMANY PRZEZ OSTRÓDZKICH POLICJANTÓW

Konsekwencje prawne za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości są dotkliwe. Na drogach regionu policjanci wciąż eliminują z dróg nieodpowiedzialnych kierowców. Na krajowej ,,szesnastce’’ zatrzymany został kierowca, który miał prawie 1 promil alkoholu w swoim organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (10.06.2024r.) około godziny 9:00 na drodze krajowej nr 16 na wysokości miasta Ostróda, policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Dacia. Kierowcą okazał się być 32-letni mężczyzna. Funkcjonariusze nie posiadali żadnych wątpliwości, co do tego, że kierowca znajduje się pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało obecność prawie 1 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze sporządzili niezbędną dokumentację procesową. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Nietrzeźwy kierowca jest zagrożeniem nie tylko dla siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.