O BEZPIECZEŃSTWIE, ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ I SŁUŻBY W POLICJI – SPOTKANIA POLICJANTÓW Z MŁODZIEŻĄ

Ostródzcy policjanci w ramach działań profilaktycznych regularnie spotykają się z młodzieżą szkolną z naszego powiatu i rozmawiają z nimi na temat m.in odpowiedzialności karnej nieletnich czy szeroko rozumianym bezpieczeństwie. W minionym tygodniu funkcjonariusze ostródzkiej komendy spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Rolniczych w Ostródzie oraz z ich młodszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej w Szyldaku.

Spotkania z uczniami szkół na stałe wpisały się w kalendarz spotkań profilaktycznych ostródzkich policjantów.  Każde przedsięwzięcie i spotkanie jest doskonałą okazją do tego aby porozmawiać również o szerokorozumianym bezpieczeństwie.

Ostródzcy policjanci w minionym tygodniu odwiedzili m.in. uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Ostródzie oraz spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Szyldaku.

Podczas spotkania z uczniami  Zespole Szkół Rolniczych w Ostródzie policjant ostródzkiej komendy rozmawiał o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Funkcjonariusz przypominał młodzieży o tym jakie prawa mają piesi oraz o tym jak należy się zachowywać aby uniknąć negatywnych w skutkach zdarzeń w ruchu drogowym.

Wczoraj (12.12.2019r.)  ostródzką komendę odwiedzili uczniowie  7 i 8 klasy  Szkoły Podstawowej w Szyldaku. Podczas tego spotkania policjanci rozmawiali z młodzieżą głównie o służbie w policji o odpowiedzialności karnej nieletnich oraz o szerokorozumianym bezpieczeństwie. Specjalistka działu kadr z ostródzkiej komendy przedstawiła uczniom poszczególne etapy rekrutacji, opisując dokładnie na czym polegają i jakie wymagania należy spełnić, by dostać się do służby.

Policjanci obecni na spotkaniach opowiadali o swoich doświadczeniach i o tym na czym polega praca jaką wykonują oraz jakie są ich zadania służbowe.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.