ODPOWIE ZA FAŁSZYWE ZGŁOSZENIE O PODŁOŻONYM ŁADUNKU WYBUCHOWYM

Mieszkaniec gminy Miłomłyn usłyszy zarzuty fałszywego zgłoszenia o podłożeniu ładunku wybuchowego.

12 sierpnia kilka minut po godzinie 9.00 do oficera dyżurnego ostródzkiej komendy zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że jej były konkubent podłożył bombę na jej posesji. Z przekazanej informacji wynikało, że ładunek miał być zdetonowany niebawem.

Na wskazaną w zgłoszeniu posesję, a następnie do mieszkania konkubenta oficer dyżurny natychmiast skierował policyjny patrol oraz policjanta z grupy minersko-pirotechnicznej. Na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej.

Policyjny pirotechnik dokładnie sprawdził pomieszczenia. Na szczęście nie potwierdzono, aby istniało jakiekolwiek zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców.

44-latek podczas przesłuchania nie kwestionował swojej winy. W tym czasie miał znajdować się pod wpływem alkoholu.

14 sierpnia br. prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunku wybuchowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Ze swoich niewybrednych żartów mieszkaniec gminy Miłomłyn będzie tłumaczył się w sądzie. Mężczyzna na czas śledztwa został objęty policyjnym dozorem.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.