OBEZWŁADNIAŁ SPRZEDAWCÓW I OKRADAŁ SKLEPOWE KASY. ZATRZYMANY W MORĄGU

Do pierwszego zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (18.04.2020). 27-latek wszedł do sklepu i poprosił ekspedientkę o paczkę papierosów.

Kiedy kobieta odwróciła się, mężczyzna popchnął ją na podłogę, a następnie grożąc użyciem przemocy zabrał pieniądze i papierosy, po czym uciekł w nieznanym kierunku. Do podobnej sytuacji doszło następnego dnia. Sprawca wszedł do innego osiedlowego punktu handlowego na terenie Olsztyna. Zamaskowany mężczyzna, również wykorzystując nieuwagę kasjera, przewrócił go na podłogę i zabrał pieniądze. 31-letni pracownik sklepu dogonił 27-latka i próbował uniemożliwić mu ucieczkę, jednak mężczyzna używając przemocy oddalił się z miejsca zdarzenia. Zarówno 61-letnia kobieta, jak i 31-letni mężczyzna – pracownicy sklepów, nie odnieśli poważnych obrażeń. Wartość strat oszacowano na ponad tysiąc złotych.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie szybko wpadli na trop podejrzanego o dokonanie rozbojów mężczyzny oraz ustalili jego dane personalne jak i miejsce przebywania. . 27-latek został zatrzymany na terenie Morąga.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty rozbojów, do czego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec 27-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.