OBWODNICA NOWEGO MIASTA LUBAWSKIEGO SPORYM WYZWANIEM DLA KIEROWCÓW?

W schyłkowej fazie roku 2022 oddana do użytku została obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego. Wielu czekało na ten moment ze sporą niecierpliwością i być może to właśnie owej cierpliwości brakuje kierowcom przy użytkowaniu tej drogi – odgłosy tłuczonego szkła, trzask wgniatanych blach i dudniące klaksony – to ostatnio niesie się z jezdni omijającej Nowe Miasto Lubawskie.

Obwodnica jest otwarta krótko, a już odnotowano na niej jazdę pod prąd, uderzenie w znak drogowy i do tego ciągle przybywa kolizji.

W niedzielę (05.02.23r.) ok. godz. 14:00 nowomiejscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego. Doszło tam do kolizji audi z seatem.

Godzinę później także na obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w miejscowości Brzozie Lubawskie kierująca osobowym passatem opuszczając lewy pas ruchu zmusiła kolumnę pojazdów do gwałtownego hamowania w wyniku czego doszło do zderzenia się ze sobą dwóch samochodów ciężarowych marki MAN. Droga ta była zablokowana w obu kierunkach, a utrudnienia trwały kilka godzin.

Jak wiemy, obwodnica nie jest w pełni dwupasmowa. Jezdnia z dwoma pasami występuje przemiennie dla użytkowników obu stron drogi.

W opiniach kierowców często powtarza się zarzut, że fragmenty z dodatkowym pasem do wyprzedzania są za krótkie. Podzielacie to zdanie, czy uważacie może, że te wszystkie zdarzenia wynikają z nieostrożności kierowców?

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.