WICHURA I OGROM PRACY STRAŻAKÓW

W nocy 30 stycznia w powiecie ostródzkim wiał porywisty wiatr, który wyrządził wiele szkód. Już  kilka minut po północy zaczęły wpływać zgłoszenia o powalonych drzewach na jezdnie i chodniki.

Zerwane zostały linie energetyczne w gminie Morąg, Miłomłyn i Małdyty. Zgłoszenia wpływały lawinowo. Do poważnej sytuacji doszło w miejscowości Góraka – gm. Ostróda. Na budynku magazynowym wiatr zerwał dach na odcinku 20 metrów. Ponadto powaliła się ściana zewnętrzna na wysokości strychu. Do akacji ratowniczej z ostródzkiej JRG wyjechały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze oraz drabina mechaniczna. Dozorca obiektu poinformował strażaków, że w budynku nikogo nie było.

Oderwany dach leżał na pozostałej części budynku. W każdej chwili mógł spaść na samochody zaparkowane w pobliżu. Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie st. kpt. Rafał Napiórkowski, a także powiadomiony został Powiatowy Nadzór Budowlany. Inspektorzy nadzoru budowlanego po oględzinach wyłączyli budynek z eksploatowania.

Strażacy przy pomocy drabiny mechanicznej usunęli zerwany dach z budynku. Do godziny 11:45 30 stycznia strażacy w powiecie ostródzkim interweniowali 60 razy w związku z nocną wichurą. Zaangażowani są strażacy PSP i OSP z niemal całego powiatu. Działania ratownicze trwają nadal.

opracowanie: st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: st. kpt. Rafał Napiórkowski, kpt. Mateusz Pawlaczyk

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.