OSTATNI DZIEŃ SŁUŻBY MARCINA WIŚNIEWSKIEGO W OSTRÓDZIE

Zmiana służby w dniu 26 marca w ostródzkiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej miała szczególny charakter. Po raz ostatni przeprowadził ją wieloletni Dowódca JRG mł. bryg. Marcin Wiśniewski.

Z dniem 28 marca mł. bryg. Marcin Wiśniewski został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w Komendzie Powiatowej PSP w Iławie, gdzie powierzono mu pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego.
Po uroczystej zmianie służby w imieniu załogi Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie mł. bryg. Rafał Napiórkowski podziękował mł. bryg. Marcinowi Wiśniewskiemu za ponad 15 lat służby w ostródzkiej Komendzie. Następnie funkcjonariusze i pracownicy cywilni wręczyli swojemu koledze symboliczne upominki wraz z gratulacjami awansu i życzeniami dalszych sukcesów zawodowych oraz w życiu prywatnym.
Mł. bryg. Marcin Wiśniewski służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Ostródzie rozpoczął w październiku 2008 roku.  Początkowo pełnił służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Morągu m.in. na stanowisku dowódcy zastępu i dowódcy sekcji. Następnie realizował zadania w wydziale operacyjno-szkoleniowym zajmując stanowiska młodszego specjalisty, specjalisty oraz naczelnika tego wydziału. Z dniem 1 lipca 2016 roku objął stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie.
W tym czasie brał udział w kilkuset interwencjach, w dużej mierze kierując działaniami strażaków. Ponadto pełnił wiele funkcji nieetatowych: był Dowódcą Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „Ostróda”, Oficerem Prasowym Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie, a także koordynatorem prewencji społecznej. Jego doświadczenie operacyjne zostało dostrzeżone na szczeblu województwa, gdzie powierzono mu funkcję Dowódcy Modułu Międzynarodowego GFFFV Olsztyn, przewidzianego do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów na terenie całej Unii Europejskiej.
zdjęcia st. sekc. Michał Chachuła

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.