OSTRÓDA. CZTERECH MIESZKAŃCÓW OKOLIC HANDLOWAŁO PODRÓBKAMI NA DUŻĄ SKALĘ

Ostródzcy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli sprawę prowadzoną przeciwko czwórce mieszkańców powiatu ostródzkiego, którzy wprowadzali do obrotu podrobioną odzież i obuwie znanych marek czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. Grożą im kary nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu.

Ostródzcy policjanci zakończyli aktem oskarżenia sprawę przeciwko czwórce mieszkańców powiatu ostródzkiego, którzy na portalach społecznościowych sprzedawali podrobioną odzież i obuwie znanych marek. Na ich trop wpadli funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat współdziałali ze sobą i dzielili się uzyskanym w ten sposób dochodem.

Policjanci w domu jednego z podejrzanych zabezpieczyli towar warty ponad 10 tysięcy złotych. Ubrania i buty z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi, które trafiły do kupujących zostały wycenione na ponad 5 tysięcy złotych.

Cała czwórka usłyszała zarzuty z art. 305 ustawy z 30 czerwca 2000 roku Prawo własności przemysłowej. Podejrzanym grożą kary nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.