OSTRÓDA. GROZIŁ NOŻEM POD MARKETEM

W miniony wtorek około godziny 18:00 oficer dyżurny ostródzkiej policji odebrał telefon od mężczyzny, który prosił o interwencję w związku z tym, iż nieznany mu sprawca groził mu nożem i żądał od niego pieniędzy.

Do zdarzenia miało dojść przy jednym z ostródzkich punktów handlowych gdzie poszkodowany wychodząc ze sklepu spotkał 38-latka, który zażądał od niego złotówki. Gdy ten nie chciał dać mu pieniędzy, mężczyzna z rękawa kurtki wyciągnął nóż i wymachiwał nim przed zawiadamiającym grożąc mu jednocześnie, że go użyje. Pokrzywdzony wykazał się wielką rozwagą i opanowaniem. Powoli oddalił się z miejsca zdarzenia i zadzwonił na numer alarmowy.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali napastnika.

W czasie wykonywanych czynności okazało się, że 38-latek był wielokrotnie karany za podobne czyny. Mężczyzna usłyszał wczoraj zarzut usiłowania rozboju. W związku z tym, że odbywał już kary pozbawienia wolności za przestępstwa podobne, tym razem będzie odpowiadać w warunkach tzw. recydywy.

Na podstawie zgromadzonego materiału pracujący nad sprawą policjanci jeszcze dzisiaj wnioskować będą do prokuratura o wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Kodeks karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.