OSTRÓDA. HANDLOWAŁ SPIRYTUSEM I TYTONIEM BEZ AKCYZY

Ostródzcy policjanci udaremnili sprzedaż nielegalnego alkoholu i wyrobów tytoniowych. W trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczyli 25 litrów alkoholu etylowego i 15,5 kg krajanki tytoniowej.

61-letni mężczyzna usłyszał również zarzut wprowadzania do obrotu papierosów bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Straty na rzecz Skarbu Państwa to ponad 22 tysiące złotych.

Od jakiegoś czasu ostródzcy kryminalni podejrzewali, że 61-letni mieszkaniec miasta może handlować nielegalnym alkoholem i papierosami. W środę (13.02.2019) wieczorem zapukali do jego mieszkania. Nikt nie otwierał drzwi. Mundurowi byli przekonani, że w środku znajdują się nielegalne wyroby więc o pomoc w wejściu do środka poprosili straż pożarną. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli 25 litrów alkoholu etylowego i 15,5 kg krajanki tytoniowej.

Następnego dnia rano zarzuty w tej sprawie usłyszał 61-letni Ostródzianin. Oprócz przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych usłyszał również zarzut wprowadzenia do obrotu ponad 250 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Z ustaleń policjantów wynika, że straty na jakie 61-latek mógł narazić Skarb Państwa w związku z niezapłaconym podatkiem VAT i akcyzą wynoszą ponad 22 tysiące złotych. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem.

Zgodnie z przepisami skarbowymi za posiadanie wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.