OSTRÓDA: KOMUNIKAT Z WEEKENDOWYCH DZIAŁAŃ POLICJI

Kolejny weekend na drogach powiatu za nami. W trakcie jego trwania doszło do jednego wypadku drogowego oraz czterech kolizji drogowych. Niestety nie zabrakło pijanych kierujących.

W piątek (03.06.22) w m. Tyrowo, gm. Ostróda patrol prewencji zatrzymał do kontroli 35-latka, który kierował swoim Peugotem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 1.5 promila. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a jego pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu.

W sobotę (04.06.22) w m. Morliny, gm. Ostróda patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej 32-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie wykonywania czynności okazało się kierujący audi znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie prawie 0.5 promila alkoholu. W jego przypadku również zatrzymano prawo jazdy.

Tego samego dnia (04.06.22) w m. Idzbark, gm. Ostróda patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 58-latka, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało niemalże promil alkoholu w organizmie rowerzysty. Mężczyzna został ukarany grzywną w drodze mandatu karnego w wysokości 2500 zł. Przypominamy, że rowerzysta jest równoprawnym uczestnikiem ruchu ulicznego jak i jego zmechanizowany odpowiednik, a co za tym idzie obowiązują go również te same przepisy ustawy w zakresie stanu psychofizycznego w trakcie kierowania swoim jednośladem.

Wczoraj (05.06.22) w miejscowości Ryn, gm. Ostróda patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 32-latka, który kierował samochodem osobowym marki volkswagen będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało obecność prawie 0.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie czynności okazało się również, że w/w mężczyzna kierował swoim pojazdem nie posiadając wymaganych uprawnień.

Wszyscy kierujący, którzy odważyli się wsiąść za kierownicę pomimo uprzednio spożywanego alkoholu za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

(mp)

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.