OSTRÓDA. OBEZWŁADNIŁ POD JEDNYM Z MARKETÓW PIJANEGO KIEROWCĘ

Wzorową obywatelską postawą wykazał się mieszkaniec powiatu, który widząc, że kierowca pod wpływem alkoholu próbuje odjechać spod sklepu, uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce policjantów. Jak okazało, 33- latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj (28.10.2018) około godz. 16:30 przy jednym ze sklepów spożywczych. Wówczas zgłaszający podczas robienia zakupów zauważył w sklepie mężczyznę, od którego czuć było wyraźną woń alkoholu. Ku jego zdziwieniu, mężczyzna ten wsiadł na zaparkowanego auta i zaczął odjeżdżać. Zgłaszający natychmiast do niego podbiegł, zatrzymał go i wewzał na miejsce policjantów.

Jak okazało się, 33- letni kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo

Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować komuś życie. Mieszkańcy naszego powiatu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych i agresywnych za kółkiem.
Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach powiatu ostródzkiego.

Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również zwykli obywatele, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.

1 comments

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.