OSTRÓDA. PIJANY SUGEROWAŁ POLICJI, ŻE JEST PORWANY. DOSTAŁ ZA TO MANDAT

Mandatem karnym został ukarany mieszkaniec miasta, który pod wpływem alkoholu zadzwonił na numer alarmowy twierdząc, że potrzebuje pomocy.

Mężczyzna nie powiedział, gdzie jest ani co się dzieje i przestał się odzywać. Policjanci natychmiast przystąpili do jego poszukiwań. Zgłaszając został odnaleziony. Cały i zdrowy, jedynie … pijany.

Niepotwierdzone zgłoszenia, głupie żarty, głuche telefony, czy też bezpodstawne wezwania wydłużają czas reakcji policjantów w sytuacjach, gdzie faktycznie potrzebna jest pomoc.

bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych jest wykroczeniem.

Zgodnie z art. 66 Kodeksu Wykroczeń:

Kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

Mandatem karnym ukarany został mieszkaniec Ostródy. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy, twierdząc, że potrzebuje pomocy po czym przestał się odzywać. Nie odpowiadał na pytania gdzie się znajduje i co się stało. W obawie o życie i zdrowie zgłaszającego policjanci natychmiast przystąpili do działania. Ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny oraz dane jego rodziny. Po sprawdzeniu kilku adresów znaleźli go.
Jak okazało się, zgłaszający wcale nie potrzebował pomocy. Był cały, zdrowy i … pijany.

Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na niego mandat karny.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.