OSTRÓDA: SZKOLNE SPOTKANIE ZAKOŃCZONE WYWĘSZENIEM NARKOTYKÓW PRZEZ PSA

Spotkanie młodzieży z policjantami w ostródzkiej szkole przybrało nieoczekiwany obrót, gdy nos policyjnego psa zareagował na znany mu zapach. Jak się okazało, trzech nastolatków posiadało tego dnia przy sobie narkotyki. Teraz 17-latkom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci do zwalczania przestępczości narkotykowej wraz z dzielnicowymi z ostródzkiej komendy rozpoczęli cykl spotkania profilaktycznych pod nazwą „STOP narkotykom”. W trakcie tych działań funkcjonariusze będą odwiedzali szkoły na terenie powiatu i rozmawiali z nastolatkami o tym, jak zgubny wpływ na życie i zdrowie ludzi mają używki, szczególnie narkotyki.

W poniedziałek (25.04.2022r.) w jednej z ostródzkich szkół średnich, w pierwszym z cyklu tych spotkań, uczestniczył policyjny przewodnik psa służbowego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, któremu towarzyszył pies wyspecjalizowany w wykrywaniu zapachów narkotyków.

W pewnym momencie tego spotkania profilaktycznego policyjny pies zareagował w sposób wskazujący na to, że wyczuł narkotyki. Szybko też wskazał osoby, które mogły mieć kontakt z narkotykami. Ten wyspecjalizowany w tego typu działaniach czworonóg nie pomylił się.

Policjanci u trzech wskazanych przez „HERĘ” (tak się wabi pies) młodych uczniów znaleźli narkotyki. Trzej nastolatkowie zostali zatrzymani i przewiezieni do ostródzkiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. W sumie policjanci podczas działań w szkole ujawnili prawie 30 gramów substancji zabronionych. Wśród nich była marihuana, amfetamina i mefedron.

Zatrzymani przez funkcjonariuszy 17-latkowie po przesłuchaniu zostali przekazani swoim opiekunom. Teraz ze swojego postępowania będą się tłumaczyć przed sądem.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie narkotyków przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

(ak)

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.