OSTRÓDA: ”WLECIAŁ” NA STACJĘ PALIW. LOT ZAKOŃCZYŁ NA CIĘŻARÓWCE

W sobotę 6 lipca około godziny 13:00 doszło do groźnego zdarzenia w Ostródzie. 39-letni kierujący samochodem osobowym, poruszając się w stronę Gdańska na drodze S7, w sposób niebezpieczny zjechał w zjazd na Miejsce Obsługi Podróżnych (MOP), na miejscu znajdują się też stacja paliw i sieciowe restauracje.

Prędkość, z jaką poruszał się samochód, była niezwykle wysoka. Kierowca nie zdołał zapanować nad pojazdem, co spowodowało, że najpierw ściął znak drogowy, a następnie nie zdążył wyhamować przed stojącą na terenie MOP ciężarówką.  Zakończył swoją jazdę mocnym uderzeniem w tył ciężarówki.

Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe, które zabezpieczyły teren i udzieliły pomocy poszkodowanym. Obecnie trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia, w tym przyczyn, dla których kierowca nie zdołał wyhamować na czas.

Sprawca został ukarany mandatem.

– poinformowała Sierżant Paulina Śliwińska z KPP Ostróda.

Foto: Marcin

 

1 comments

No cóż gamoni nie trzeba szukać sami się sieją… a swoją drogą dożywotnio prawo jazdy i po kłopocie.Skoro przez 39 lat nie doszło do pustej głowy że nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków to już nie dojdzie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.