OSTRÓDA. ZAREKWIROWALI PONAD 7 TYS. AUTOMATÓW

Jak podaje portal Krajowej Administracji Skarbowej, ponad 7 tys. najprawdopodobniej nielegalnych automatów zatrzymali wczoraj po południu funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej KAS. Przechowywano je w magazynach w pobliżu Ostródy.

Wszystko zaczęło się od rutynowej kontroli samochodu dostawczego. Okazało się, że przewozi on automaty do gier hazardowych, zwane potocznie „jednorękimi bandytami”.  Szybko wyjaśniło się, iż wyjechały one z magazynów usytuowanych w pobliżu Ostródy. Mundurowi natychmiast rozpoczęli działania wchodząc do podejrzanych pomieszczeń. Już w pierwszym z magazynów wykryto tysiące automatów – po przeliczeniu okazało się, że jest ich ok. 2,5 tysiąca. Funkcjonariusze weszli więc do kolejnych pomieszczeń, a do jednego musieli dostać się siłowo, bowiem obsługa zamknęła drzwi od środka.  W sumie w budynkach wykryto co najmniej 7 tys. urządzeń do gier hazardowych.

Trzeba wiedzieć, że obowiązująca do 1 kwietnia ustawa o grach hazardowych mówi m.in.:

Art. 107d.  Kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.”;

W tym przypadku kara finansowa może wynieść nawet ponad 15 mln zł.

Obecnie trwa postępowanie procesowe w tej sprawie, o jego ustaleniach będziemy informować na bieżąco.

źródło: kas.gov.pl

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.