POLICJANCI BRALI UDZIAŁ W MARATONIE HARDMAN

Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie pod patronatem Burmistrza Miasta Ostródy zorganizowała w Ostródzie na terenie nabrzeża jeziora Sajmino duatlon policyjny, w czasie którego 8 policjantów z różnych jednostek województwa warmińsko-mazurskiego walczyło ze swoimi słabościami w czasie biegu i pływania w warunkach ekstremalnych o miano HARDAMANA 2016.

Na zaproszenie do udziału w zawodach jako pierwsza odpowiedziała Komenda Powiatowa Policji w Iławie. Z tej jednostki swoje możliwości postanowiło sprawdzić aż trzech funkcjonariuszy. Ponownie zainteresowanie zawodami wykazała też Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, którą po raz kolejny reprezentował ten sam 100-48843funkcjonariusz, kom. Grzegorz Tomczak. Również z Olsztyna do udziału w „Test -Maratonie Ekstremalnym Policji HARDMAN” zgłosiło się dwóch funkcjonariuszy. Grono śmiałków uzupełnili policjanci z Ostródy i Mrągowa – po jednym z każdej jednostki. W regulaminie przedsięwzięcia, by zapewnić uczestnikom odpowiednie bezpieczeństwo, przewidziano udział maksymalnie 8 funkcjonariuszy. Liczyła się więc kolejność zgłoszeń i tylko ci, którzy zdecydowali się jako pierwsi, mogli wziąść udział w zawodach.

Jeszcze przed rozpoczęciem głównych zawodów organizatorzy przygotowali dodatkową atrakcję dla najmłodszych w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2016”. Były to konkursy skierowane do dzieci, które zadeklarowały chęć udziału w zawodach. Dzieci, oprócz kilku kokurencji sprawnościowych i zręcznościowych, mogły poznać zasady pierwszej pomocy. Taka wiedza, zdobywana od najmłodszych lat jest nioceniona i w każdym momencie może się przydać. Na koniec policjanci zaprezentowali najmłodszym policyjny sprzęt i opowiedzieli im o swojej pracy.

Później przyszedł czas na zmagania dorosłych.Chwilę po godzinie 21.00, po sprawdzenu sprzętu asekuracyjnego oraz omówieniu zasad bezpieczeństwa 8 100-48851zawodników rozpoczęło maraton. Aby zaliczyć tą konkurencję w warunkach nocnych musieli przebiec dwa okrążenia wokół jeziora dwukrotnie meldując się w punkcie kontrolnym. Później przyszedł czas na zmagania w wodzie. Uczestnicy żeby zaliczyć tą próbę musieli dopłynąć w linii prostej na drugi brzeg jeziora odległy od startu o 750 m. Każdy zawodnik miał przy sobie bojkę asekuracyjną oraz dodatkowo był indywidualnie obserwowany i oświetlany czasowo przez ratownika przygotowanego do ewentualnego udzielenia pomocy w sytuacji powstania jakiegokolwiek zagrożenia życia lub zdrowia. Ponadto w gotowości była też policyjna motorówka, która w każdej chwili mogła ruszyć z pomocą. Najszybszym zawodnikiem maratonu okazał się st. sierż. Daniel Szul z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, docierając jako pierwszy do mety z łącznym czasem duatlonu – 1 godz. 2 min. 30 sek. Tuż za nim na podium uplasowali się jego koledzy z jednostki asp. Sławomir Siemianowski oraz asp. szt. Waldemar Markuszewski.

Puchary, medale, gadżety i listy gratulacyjne za udział w przedsięwzięciu wręczyli pełniący obowiązki Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie mł. insp. Przemysław Rawa oraz Prezes Zarządu Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej Piotr Koszczał.

source: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.