OSTRÓDZCY WODNIACY POMOGLI ZAŁODZE ROWERU WODNEGO

W czwartek, policyjni wodniacy z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, pomogli dwuosobowej załodze roweru wodnego znajdującego się na jeziorze Drwęckim, po tym jak na skutek załamania się pogody utknęli w trzcinach i zaroślach.

W czwartek (20.07.2023 r.) na jeziorze Drwęckim, wodniacy z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, pełnili służbę patrolując akwen. W czasie patrolu zbiornika wodnego dotarła do nich informacja od pracownika wypożyczalni sprzętu wodnego, że dwa wynajęte rowery wodne mają problem z dotarciem do brzegu.

Kiedy policjanci udali się we wskazane miejsce okazało się, że jednej z załóg udało się bezpiecznie powrócić i znajdują się na brzegu. Drugi pozostawał wciąż na wodzie. Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Na jeziorze na wysokości miejscowości Wałdowo, zauważyli drugi rower wodny znajdujący w sytuacji, w której bez ich pomocy nie powrócili by szybko do przystani. Okazało się, że dwóch użytkowników roweru wodnego utknęło w trzcinach i zaroślach. Ich sytuację pogorszyły dodatkowo niesprzyjające warunki atmosferyczne w postaci silnego wiatru i deszczu. Policjanci udzielili pomocy. Dwie osoby, które znalazły się w tarapatach, policyjną łodzią zostały przetransportowane na ląd – a rower wodny policjanci odholowali do wypożyczalni. Cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Funkcjonariusze wytypowani do patrolu na wodzie zostali odpowiednio do tego przeszkoleni, aby stanąć za sterami łodzi, posiadają także przeszkolenie z zakresu ratownictwa wodnego i pomocy przedmedycznej.

(pś)? KPP Ostróda

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.