OSTRÓDZIANKI – ZŁODZIEJE GRASUJĄ. PILNUJCIE SWOICH TOREBEK!

Do naszej redakcji zgłosiła się czytelniczka, która chciała ostrzec mieszkanki miasta przed wyjątkowo bezczelnymi złodziejami damskich torebek grasującymi w Ostródzie. W biały dzień na ulicy napadane są kobiety i wyrywane są im torebki.

W miniony weekend na jedną z ostródzianek napadło dwóch złodziei. Pierwszy podbiegł do poszkodowanej i wykręcił jej rękę, a drugi wyrwał torebkę. Po błyskawicznej akcji obaj napastnicy uciekli.

Ofiara kradzieży zgłosiła zdarzenie na policji. Okazało się, że nie jest jedyną okradzioną. Jak się dowiedziała była trzecią ofiarą podobnej napaści.  Choć od naszych czytelników mamy informację o siedmiu takich przypadkach, policja odnotowała tylko trzy zgłoszenia wyrwania kobietom torebek.

Jako, że na przestrzeni ostatnich kilku dni doszło do co najmniej kilku kradzieży damskich torebek, ostrzegamy!

Schemat zawsze jest ten sam. Zaskoczenie, wyrwanie torebki i szybka ucieczka. Do wszystkich zdarzeń doszło na mało uczęszczanych trasach pieszych. Co najmniej jeden przypadek miał miejsce na ulicy Kętrzyńskiego w Ostródzie. Wszystkie ofiary są starszymi kobietami.

Osoby starsze mają nikłe szanse na pogoń za złodziejem i napastnicy dobrze o tym wiedzą. Policja podjęła środki prewencyjne oraz zwiększyła liczbę patroli w obrębie miejsc zdarzeń. Jednocześnie apeluje o ostrożność.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.