OSTRÓDZKI FUNKCJONARIUSZ NA PODIUM II NARCIARSKICH MISTRZOSTW POLICJI GARNIZONU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

Wczoraj na terenie Ośrodka Narciarskiego Kurza Góra w Kurzętniku odbyły się II Narciarskie Mistrzostwa Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego pod patronatem honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Na trzecim miejscu podium uplasował się st. post. Karol Kierzniewski z KPP w Ostródzie.

St. post Karol Kierzniewski na co dzień pełni służbę w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego ostródzkiej jednostki Policji. Policyjny mundur nosi od 2020 roku. Narciarstwo to jego pasja i ulubiona dyscyplina sportowa. Gratulujemy sukcesu.

To druga edycja zawodów narciarskich po kilkuletniej przerwie. Inicjatorem oraz organizatorem wiodącym tegorocznych zimowych zmagań na stoku był Policyjny Klub Sportowy MAZURY, który przy współpracy z gospodarzem obiektu zadbał o jak najlepsze warunki do przeprowadzenia rywalizacji sportowej z zachowaniem wszelkich warunków bezpieczeństwa w duchu fair play. Współorganizatorami zadania była Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, Komenda Powiatowa Policji w Nowym Mieście Lubawskim oraz Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZP w Olsztynie.

Równo o godz. 10.00 zawody otworzył Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim insp. Jacek Drozdowski. Na linii startu stanęło 17 zawodników z 20 zgłoszonych. Funkcjonariusze przybyli z terenu całego garnizonu. O kolejności zjazdu decydował termin zgłoszenia się do udziału w przedmiotowej imprezie. Każdy z policjantów miał dwukrotnie do pokonania slalomem jedną z dostępnych na co dzień tras ośrodka. O kolejności na mecie decydował łączny czas obu przejazdów. Pomiar czasu odbywał się elektronicznie z wykorzystaniem profesjonalnego urządzenia start-meta. Zawody zakończyły się zwycięstwem podinsp. dr Mariusza Kramarczyka z WSPol w Szczytnie. Jak widać zwycięzca I edycji mistrzostw nie spoczął na laurach i utrzymał wysoką formę odnosząc kolejny sukces sportowy. W roku 2023 do rywalizacji przystąpiły również panie. Pierwszą zwyciężczynią policyjnej imprezy narciarskiej została podinsp. Sylwia Haska-Ługiewicz z KPP w Nowym Mieście Lubawskim.

Zwycięzcy obu kategorii otrzymali Puchary Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, natomiast wszyscy zajmujący miejsca na podium pamiątkowe medale i dyplomy, które wręczyli wspólnie w imieniu warmińsko-mazurskiej policji insp. Jacek Drozdowski oraz podinsp. Jolanta Szymulewska – Ozioro Ekspert Wydziału Prewencji KWP w Olsztynie. Przedsięwzięcie nadzorował pod kątem organizacyjnym i bezpieczeństwa na stoku, podkom. Piotr Ewertowski – Kierownik Sekcji Sportów Zimowych Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY – na co dzień Kierownik Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Zmaganiom sportowym na stoku towarzyszyła przeprowadzona przez policjantki i policjantów Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Komendy Powiatowej w Nowym Mieście Lubawskim akcja profilaktyczna w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która przyciągnęła uwagę kilkudziesięcioosobowej grupy młodzieży.

W czasie jej trwania okazało się m.in, że „bóbr policyjny” (maskotka warmińsko-mazurskiej policji) potrafi jeździć na snowboardzie co było dodatkową, tzw. niezapowiedzianą, atrakcją prowadzonej dynamicznie przez funkcjonariuszy akcji profilaktycznej.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.