OSTRZEGAŁ PRZED POLICJĄ. ,,MRUGNĄŁ’’ DO POLICJANTA NA OZNAKOWANYM MOTOCYKLU

Używając świateł drogowych nie zgodnie z przepisami ostrzegał przed policją. ,,Mrugnął’’ do policjanta, który pełnił służbę na motocyklu. Chwilę później okazało się, że ma na sumieniu o wiele więcej.

Wczoraj (09.05.2023 r.) policjanci ostródzkiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką kierowcy poruszają się w obszarze zabudowanym w miejscowości Rychnowo.

45 letni kierowca samochodu osobowego minął funkcjonariuszy, a następnie ostrzegał jadących z naprzeciwka o punkcie pomiaru – kierowców jadących z naprzeciwka.

Ostrzeżenie uzyskał również policjant ruchu drogowego, który poruszał się oznakowanym motocyklem. Postanowił zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej z powodu używania świateł niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

Podczas kontroli okazało się, że 45 latek ma o wiele więcej na sumieniu. Funkcjonariusz wyczuł od kierowcy alkohol. Przeprowadzono badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że kierowca osobowego renault znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie jednego promila w jego organizmie. Pojazd mężczyzny przekazano osobie wskazanej a jego prawo jazdy zostało zatrzymane.

Przypominamy ! Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi !

45 letni mężczyzna za korzystanie ze świateł drogowych w sposób niezgodny z przepisami został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych oraz dopisaniem do jego konta 4 punktów karnych.

Ostrzeganie kierowców przed patrolami policji wydaje się być niewinne a poważne w skutkach. Nigdy nie wiemy, czy nie ostrzegamy kierowcy, który znajduje się pod wpływem alkoholu, środków odurzających lub czy nie jest osobą poszukiwaną.

 

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.