OTRZYMALI PODZIĘKOWANIA ZA POMOC W ZATRZYMANIU NIETRZEŹWEGO KIEROWCY

W miniony wtorek policjanci otrzymali zgłoszenie, że przed jednym ze sklepów w Miłakowie do samochodu wsiadł „zataczający się”, kierowca. Pomimo prób uniemożliwienia mu jazdy przez przypadkowych świadków odjechał.

100-41878Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci, którzy dzięki bardzo szczegółowej informacji przekazanej przez świadków tego zajścia szybko dotarli do posesji, gdzie 45-latek zdążył zaparkować volkswagena. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Tłumaczył policjantom, że od kilku dni remontuje mieszkanie i wypija przy tym po kilka piw dzienne. Tego dnia zabrakło mu alkoholu, więc postanowił pojechać do sklepu, by go kupić. Nie wiedział, co go „podkusiło”, że tak nieodpowiedzialnie się zachował.

100-41880Dzisiaj Komendant Komisariatu Policji w Morągu wraz z Burmistrzem Miłakowa podziękowali osobom, które przyczyniły się do zatrzymania 45-latka. Podczas spotkania podkreślano, jak ważna jest współpraca między naocznymi świadkami przestępstw a policjantami. Właśnie taka postawa bardzo często przyczynia się do tego, że przestępcy chwilę po zdarzeniu zostają zatrzymani. Należy pamiętać, że pijani kierowcy powodują często tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Przyczyniając się do ich zatrzymania, być może ratujemy czyjeś życie.
KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.