OTWARTO POSTERUNEK POLICJI W ŁUKCIE!

Do tej pory w Łukcie funkcjonował jedynie punkt przyjęć interesantów. Powstał on po likwidacji poprzedniego posterunku w 2013r. Niestety nie spełniał wszystkich oczekiwań mieszkańców związanych z kontaktem z policją.

Dzięki trwającemu od 2016 roku z inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji procesie odtwarzania posterunków, w Łukcie powstał zupełnie nowy posterunek policji, a mieszkańcy miasta i gminy znacznie prościej i szybciej będą mogli skontaktować się z funkcjonariuszami.

Likwidacja Posterunku Policji w Łukcie w 2013 r. utrudniła mieszkańcom gminy bezpośredni kontakt z policjantami, a powstały punkt obsługi interesantów nie spełniał oczekiwań lokalnej społeczności. Inicjatywą odtworzenia zlikwidowanego w 2013 r. Posterunku Policji w Łukcie był wniosek mieszkańców i samorządowców gminy Łukta skierowany do Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie podczas konsultacji społecznych realizowanych na terenie gminy w 2018 roku. Głównym celem powstania Posterunku Policji w Łukcie jest zwiększenie bezpieczeństwa publicznego w tej części powiatu ostródzkiego oraz zwiększenie aktywności i dostępności Policji dla mieszkańców. 25 lutego 2019 r. działkę o pow. 801 m2 przy ul. Kościelnej w Łukcie pod inwestycję posterunku przekazał Wójt Gminy Łukta. W ten sposób ugruntował potrzebę i chęć partycypacji w odtworzeniu struktur policji w tym regionie. Inwestycja sfinansowana została w całości (wraz z wyposażeniem) z Programu Modernizacji Policji na lata 2017 – 2020. Jej koszt wyniósł ponad  2.200.000,00.

Oficjalne otwarcie nowego budynku Posterunku Policji w Łukcie odbyło się w obecności Zbigniewa Babalskiego Posła na Sejm RP, Bogusławy Orzechowskiej Senator RP, Artura Chojeckiego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Andrzeja Wiczkowskiego Starosty Powiatu Ostródzkiego, Dariusza Struka oraz  Zbigniewa Zabłockiego Radnych Powiatu Ostródzkiego, Roberta Bronisława Malinowskiego Wójta Gnimy Łukta, ks. kanonika Zbigniewa Żabińskiego Proboszcza Parafii Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej który poświęcił nowy budynek, insp. Jana Markowskiego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, nadkom. Marcina Danowskiego Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie oraz Marka Kapłona wykonawcy inwestycji.

Klucze do nowego budynku nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie przekazał asp. Karolowi Górnickiemu Kierownikowi Posterunku Policji w Łukcie, który to będzie dowodził 4 osobową załogą nowego posterunku policji.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.