PADŁA OFIARĄ OSZUSTÓW ,,NA WYPADEK DROGOWY’’

83 letnia mieszkanka Ostródy padła ofiarą oszustów ,,na wypadek drogowy’’, którzy zadzwonili do niej na telefon stacjonarny. Oszust poinformował ją, że jej córka miała wypadek drogowy i potrzebna będzie duża suma pieniędzy.

Policja wielokrotnie apeluje i ostrzega o tym, że oszuści wykorzystują przeróżne sposoby na to aby wyłudzić pieniądze. Oszuści w swoich działaniach są bezwzględni i wyrachowani. Posługują się przeróżnymi technikami, między innymi jest to oddziaływanie psychologiczne i manipulacja ludzkimi uczuciami. Jedną z wykorzystywanych metod jest oszustwo ,,na wypadek’’. Oszuści dzwonią do wybranej ofiary z informacją, że bliska nam osoba spowodowała wpadek drogowy i trzeba wpłacić określoną sumę pieniędzy aby ta mogła uniknąć konsekwencji prawnych.

Wczoraj (24.04.2023 r.) około godziny 18:00 do 83 letniej mieszkanki Ostródy zadzwonił na telefon stacjonarny mężczyzna, który poinformował, że jej córka uczestniczyła w wypadku drogowym i jest potrzebna duża suma pieniędzy w gotówce. Następnie około godziny 19:00 u progu jej drzwi zjawiła się kobieta informująca, że jest w stałym kontakcie z jej córką i to ona odbierze sumę pieniędzy. 83 latka pod wpływem emocji przekazała 35 tysięcy złotych.

Przypominamy ! Policja ani prokuratura nigdy nie prosi o przekazywanie pieniędzy !

Gdy dzwoni do Ciebie ktoś obcy, a tematem rozmowy stają się Twoje pieniądze, zachowaj ostrożność i bądź czujny !

  • nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz !
  • nie zostawiaj pieniędzy w wyznaczonym miejscu przez obce osoby !
  • nie przelewaj swoich pieniędzy na inne konto !
  • nie wypłacaj pieniędzy z banku !
  • nie podawaj swoich danych, haseł, PIN-ów, żadnych informacji o oszczędnościach i zebranej gotówce przechowywanej w domu !

     Tylko oszust namawia do takich działań. Nie daj mu szansy !

Rozłącz się, nie otwieraj drzwi nieznajomym i koniecznie powiadom policję – nr tel. 112 lub skontaktuj się bezpośrednio z Oficerem Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie nr tel. 47 7324 200.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.