PIJANY I BEZ UPRAWNIEŃ WPADŁ AUTEM DO ROWU. POLICJI ZGŁOSIŁ KRADZIEŻ

58-latek spowodował kolizję, pozostawił samochód w rowie i wrócił do domu, by po chwili namysłu zgłosić policji kradzież auta.

W poniedziałek, 9 października przed godziną 21.00 ostródzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży volkswagena w jednej z miejscowości położonej w gminie Miłomłyn. O zdarzeniu policjantów powiadomił 58-letni właściciel samochodu.

Podczas interwencji policjanci kilka kilometrów dalej odnaleźli w przydrożnym rowie uszkodzone auto, którego kierowca najprawdopodobniej wcześniej uderzył w drzewo. Pojazd posiadał uszkodzenia karoserii, wewnątrz nikogo nie było. Natomiast obrażenia ciała posiadał sam właściciel pojazdu.

W rozmowie z policjantami 58-latek zmienił zdanie i nie złożył zawiadomienia o kradzieży, przyznał natomiast, że to on kierował pojazdem kiedy doszło do zdarzenia.

Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna jest pijany. Badanie wykazało w organizmie mieszkańca gminy Miłomłyn prawie 1,5 promila alkoholu. Jakby tego było mało, policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.

Teraz za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka grywana oraz  kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 58-latek odpowie również za popełnione wykroczenia.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.