PO ALKOHOLU WSIEDLI ZA KIEROWNICĘ. BĘDĄ SIĘ TŁUMACZYĆ PRZED SĄDEM

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców, którzy prowadzili pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Jeden z nich posiadał dodatkowo aktywny zakaz prowadzenia pojazdów u drugiego mundurowi znaleźli narkotyki.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Pomimo apeli w dalszym ciągu mundurowi zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu zdecydowali się kierować swoimi pojazdami. W miniony weekend policjanci zatrzymali 3 mężczyzn, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili pojazdy.

Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn kierował osobowym audi, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 25-latek został zatrzymany po tym jak do oficera dyżurnego około godziny 4:00 nad ranem zatelefonował inny mieszkaniec miasta zaniepokojony zachowaniem 25-latka, który wjechał „pod prąd” w ulicę jednokierunkową w Moragu. Oprócz tego, że 25-latek był pijany policjanci podczas kontroli znaleźli u niego narkotyki.

Kolejny zatrzymany nietrzeźwy kierujący miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie i został zatrzymany w gminie Ostróda. 43- latek kierował osobowym lanosem i został zatrzymany w minioną sobotę (23.11.2019r.) w godzinach wieczornych.

Wczoraj (24.11.2019r.) około godziny 15:00 na terenie gminy Miłomłyn policjanci zatrzymali 60-latka, który kierował osobowym volkswagen pomimo tego, że miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W czasie kontroli okazało się również,  że  60- latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych ważny do 2022 roku.

Teraz zatrzymani kierowcy ze swojego bezmyślnego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.