PODCZAS KŁÓTNI PODPALIŁ ŻONĘ

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zostali poinformowani o dramatycznym przebiegu awantury domowej, w wyniku której doszło do podpalenia kobiety.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zatrzymali 50–latka. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna pokłócił się ze swoją żoną i kiedy zabrakło mu argumentów słownych, oblał ją substancją łatwopalną i podpalił. Kobieta uciekając z domu zdarła z siebie palące się jeszcze ubrania i pobiegła do sąsiadów, którzy o wszystkim poinformowali służby ratunkowe. Poszkodowana została zabrana do szpitala, a jej 50–letni mąż do Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Nietrzeźwy mieszkaniec gminy Kisielice został osadzony w policyjnej celi. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora przesłuchują świadków, wykonują oględziny, a także zabezpieczają dokumentacje fotograficzną z miejsca zdarzenia. Kodeks karny za samo spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Suszu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 53-latkowi. Z ustaleń śledczych wynikało, że od dłuższego czasu znęca się on nad swoimi najbliższymi. Mężczyzna znajdując się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał, groził oraz niszczył mienie, groził podpaleniem podłogi i mebli. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mieszkańcowi Susza, a postępowanie w tej sprawie zakończyć aktem oskarżenia.

Kolejnego awanturnika zatrzymali policjanci w poniedziałek (02.11.2020) kilka minut przed godz. 23:00. Jak się okazało 41–latek będąc pod działaniem alkoholu wszczął awanturę domową, podczas której groził swojej mamie, że ją zabije. W związku z powyższym policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili  w policyjnej celi, a w rodzinie wszczęli w rodzinę procedurę „Niebieskiej karty”

Przypominamy !!!

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat roku pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.