PODEJRZANI O KRADZIEŻE NA TERENIE OSTRÓDY ZATRZYMANI

W połowie lutego tego roku doszło do kradzieży i kradzieży rozbójniczej w dwóch sklepach na terenie miasta. Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży kosmetyków i innych artykułów przemysłowych.

W jednym przypadku moment kradzieży zauważyła pracownica sklepu, która próbowała zatrzymać złodzieja. Ten ją odepchną i uciekł z miejsca. Straty zostały oszacowana na kwotę ponad 1300 złotych.

Pracujący nad sprawą policjanci po kilku dniach ustalili dane osób, które mogą mieć związek z tymi zdarzeniami. Od tamtego czasu trwały ich poszukiwania. Do pierwszych zatrzymań doszło w czwartek, 9 marca. Do policyjnego aresztu trafił 26 i 40-latek.

Z zebranych dowodów wynikało, że z tymi przestępstwami miała związek jeszcze jedna osoba. 30-letni brat jednego z nich został zatrzymany następnego dnia. Funkcjonariusze pracujący nad sprawami udowodnili mężczyznom inne kradzieże sklepowe.

W piątek cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży. Zatrzymany 40-latek dodatkowo usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Jak się okazało mężczyźni będą odpowiadać w tzw. recydywie.

W ostatnim czasie mieszkańcy miasta w wieku 26-40 lat byli już sądownie karani za podobne przestępstwa.  Teraz mogą spodziewać się podwyższonej kary od 10 do nawet 15 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.