PODJECHAŁ DO LASU, OPRÓŻNIŁ PRZYCZEPKĘ I ODJECHAŁ

Dnia 30 maja 2023 roku w godzinach rannych na terenie Nadleśnictwa Dobrocin, na monitoring wizyjny zarejestrował się pojazd z przyczepką wypełnioną śmieciami. Straż leśna Nadleśnictwa Dobrocin ustaliła sprawcę czynu.

Winowajca oprócz posprzątania odpadów, został ukarany grzywną w wysokości 600 złotych za wykroczenia tj.: wjazdu do lasu pojazdem silnikowym i za wyrzucenie śmieci. Sprawca tłumaczył się twierdząc, że nie wyrzucił śmieci do lasu tylko pozostawił je tam do najbliższej soboty, ponieważ potrzebna mu jest pusta przyczepka do przewozu piasku, a w sobotę po te śmieci by przyjechał i je zabrał.
Zaśmiecanie lasu jest szkodnictwem leśnym z rodzaju bezprawnego korzystania z lasu, do którego należą również m.in. niedozwolone wjazdy do lasu, obłamywanie gałęzi (stroiszu), pozyskiwanie mchu, puszczanie psa luzem oraz stwarzanie zagrożenia pożarowego.
Każdego roku Lasy Państwowe wydają ok. 20 mln zł na sprzątanie śmieci wyrzucanych do lasów. W leśnych ostępach lądują nie tylko odpady z gospodarstw domowych, ale także stare opony, sprzęt AGD i RTV, samochody, części z warsztatów samochodowych, czy niebezpieczne substancje. Nasze lasy mimo wielu akcji i apeli toną w śmieciach.
źródło: Nadleśnictwo Dobrocin
smart
smart

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.